دیجی کالا

تجارت الكترونيك :

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران به منظور کسب انتفاع از بازارهای جدید و نوپا اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی شرکت نوین اندیشان سرآوا پارس نمود. هدف این شرکت سرمایه گذاری در تجارت الکترونیک می باشد که در این راستا در شرکت دیجی کالا سرمایه گذاری نمود. دیجی کالا با در اختیار داشتن بیش از 80% سهم بازار تجارت الکترونیک به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه شناخته می شود.
بازده كسب شده در اين نوع تجارت حدود ده برابر نسبت به سرمايه اوليه بوده كه با در نظر گرفتن زمان كوتاه سرمايه گذاري بازدهي قابل توجه‌اي نصيب پرتفوي سهام شركت كرده‌است.

www.digikala.com

 

ورود به حوزه شرکتهای دانش بنیان :

ورود به شرکتهای دانش بنیان و نوپا اغلب با سرمایه ای کم امکان پذیر است و امید به بازدهی چند برابری بهمراه ریسک بالا جزء خصوصیات ذاتی این شرکتها میباشد. شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران  به منظور کسب انتفاع در این حوزه در نظر دارد بصورت محدود در این شرکتها سرمایه گذاری نماید.
به همین منظور شرکتهای برتر این حوزه که جهت رشد مضاعف و جهش درآمدی نیاز به سرمایه گذاری دارند توسط افراد خبره در این حوزه شناسائی شده و به کمیته‌ای که برابر بررسی این شرکتها و چگونگی سرمایه گذاری در آن تشکیل شده است معرفی می‌شوند.
هم اکنون چند طرح در این کمیته در حال بررسی است كه اميد است در آينده‌اي نزديك منجر به سرمایه گذاری شود.