گزارش های مالی گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران

درباره ی ما

گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، به‌عنوان اولین گروه تخصصی در بخش مالی، توسط بخش خصوصی اداره می‌شود. در سال مالی اخیر توانسته‌ایم با مدیریت بیش از ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال دارایی مالی (Asset Under Management)، بیشینه سود را برای بیش از ۲۴۰ هزار سهام‌دار خرد به ارمغان آوریم. اعتقاد ما بر‌ این است که سرمایه‌گذاری‌، موجب پایداری و استحکام ریشه‌های کسب‌وکارهای ایرانی در کشور خواهد شد و طی این سال‌ها، توانسته‌ایم این مهم را به همگان ثابت کنیم که می‌توان حضور در عرصه سرمایه‌گذاری را به فرصت‌های رشد و پیشرفت تبدیل نمود.
با توجه به دورنمای توسعه اقتصاد مالی، به‌روز شدن بخش بانکی و صنعت سرمایه‌گذاری در کشور عزیزمان، گروه ما در حال آماده شدن برای جهشی بزرگ است. امید آن داریم با بهره‌مندی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و صنایع رو به رشد ایران، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین گروه تخصصی سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی‌های مالی در ایران در بخش خصوصی بدرخشیم.

از مجموعه آثار هنری موجود در شرکت توسعه صنعتی

شرکت های همکار و سازمان های مرتبط

شرکت های گروه توسعه صنعتی ایران


شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت بزرگ‌ترین شرکت سرمایه پذیر گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران می باشد که از سال ۱۳۷۵، در کنار ارائه خدمات تأمین مالی و مشاوره به نهادهای عمومی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، اقدام به سرمایه گذاری در شرکت های بورسی و غیر بورسی نموده و هم‌اکنون از سهام داران عمده شرکت هایی مانند سرمایه گذاری ایران و فرانسه، نیروکلر، گلوکزان، کاشی پارس و لیزینگ صنعت و معدن است. نام قبلی این شرکت، سرمایه گذاری صنعت و معدن بوده که پس از انتقال مالکیت آن گروه توسعه نام آن به "سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت" تغییر یافت.

شرکت سرمایه گذاری جامی

شرکت سرمایه گذاری جامی به‌عنوان بازوی اجرایی، در جهت عمل به استراتژی تنوع‌بخشی سرمایه گذاری در بخش هایی مانند اوراق با درآمد ثابت و سرمایه گذاری های خرد بورسی برای گروه توسعه صنعتی ایران به شمار می آید. این شرکت از سال ۱۳۸۵، در صنعت سرمایه گذاری در بازار پایه فرابورس فعالیت دارد.

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران

شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران به‌عنوان بازوی اجرایی، در راستای عمل به استراتژی تنوع‌بخشی سرمایه گذاری در بخش های مختلفی مانند اوراق با درآمد ثابت و سرمایه گذاری های خرد بورسی برای گروه توسعه صنعتی ایران به شمار می آید. این شرکت از سال ۱۳۸۵، در صنعت سرمایه گذاری در بازار بورس فعالیت دارد.

شرکت سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا

در سال ۱۳۹۶، هلدینگ سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت توسعه صنایع معدنی امید را از شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید خریداری نمود و نام آن را به شرکت سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا تغییر داد. این شرکت به‌عنوان تنها هلدینگ مالی زیرمجموعه مالکیت کنترل سهام سبحان را در اختیار دارد.

شرکت نیروکلر

شرکت نیروکلر هم‌زمان با توسعه‌ی صنعت آب و فاضلاب کشور و باهدف ارتقاء سطح بهداشت و سلامت در جامعه و قطع وابستگی به منابع خارجی، با سرمایه‌گذاری اولیه وزارت نیرو و بانک صنعت و معدن در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد. در طی این سال‌ها، شرکت با بهره‌گیری از تجهیزات و فن‌آوری به‌روز در زمینه تولید کلر و آب‌ژاول و اسیدکلریدریک، توانست علاوه بر تأمین بخش عمده‌ای از مصارف صنایع آب و فاضلاب کشور، در تأمین نیاز سایر صنایع نیز مشارکت ارزشمندی را داشته باشد. از آبان ماه سال ۱۳۸۲، سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران مورد معامله قرارگرفته است.

شرکت سرمایه‌گذاری ایران و فرانسه

شرکت سرمایه‌گذاری ایران و فرانسه، در سال ۱۳۵۳ به‌منظور تسهیل و توسعه‌ی همکاری میان کشورهای ایران و فرانسه با سرمایه‌ی یک میلیارد ریالی تأسیس شد. در سال ۱۳۶۷ کل سهام این شرکت در اختیار بانک صنعت و معدن قرار گرفت و پس از چند سال مالکیت آن به سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت واگذار گردید. با توجه به جذابیت سرمایه‌گذاری های جسورانه، شرکت سرمایه‌گذاری ایران و فرانسه به‌عنوان یکی از بازوهای اجرایی سرمایه‌گذاری گروه در شرکت‌های نوپا و تکنولوژی محور از جمله استارت آپ ها و شرکت های اینترنتی که در زمینه و حوزه های مختلف فعالیت می کنند شناخته میشود.

شرکت سرمایه گذاری سبحان

شرکت سرمایه گذاری سبحان از سال ۱۳۸۳، فعالیت خود را در زمینه سرمایه گذاری در بازار بورس آغاز نمود. در حال حاضر، این شرکت از سهام داران عمده شرکت های معتبر بورسی در صنعت پتروشیمی در کشور پتروشمیران می باشد همچنین، سرمایه گذاری-های این شرکت در بخش های غیر بورسی مانند املاک و مستغلات موجب تنوع‌بخشی سبد دارایی های این شرکت شده است.

شرکت سرمایه گذاری وثوق امین

شرکت سرمایه گذاری وثوق امین باهدف حفظ و ارتقای ارزش سهامداران در بخش بازارآتی، صندوق های کالایی و سهام و نیز اوراق با درآمد ثابت اوراق با درآمد ثابت فعالیت دارد. شرکت مذکور از سال ۱۳۹۰ در صنعت سرمایه‌گذاری در بازار پایه فرا بورس ایران درج‌شده است.

ثبت رکورد بیشینه سود برای گروه در سال ۱۳۹۷

از زمان مالکیت به گروه فیروزه (سال ۱۳۹۰)، توانستیم سود خالص گروه را به رشد ۱۶۹ درصدی برسانیم و به عنوان یکی از نمونه های موفق خصوصی سازی در ایران شناخته می شویم.

میلیارد ریال

رشد ثروت سهامداران گروه در مقایسه با بازار بورس و شرکت های سرمایه گذاری در دوره مالی اخیر

در سال مالی اخیر، بازده ارزش خالص دارایی های گروه از میانگین شرکت های سرمایه گذاری و شاخص بورس فراتر رفت.

درصد تغییرات
 • شاخص کل بورس(میلیون ریال)
 • شاخص صنعت سرمایه گذاری(میلیون ریال)
 • NAV توسعه صنعتی(میلیون ریال)

سرمايه گذاری های بورسی شركت به تفكيک صنعت

سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
 • ۹۱% - واسطه گری های مالی
 • ۱% - بانک ها
 • ۸% - سایر
صنعت واسطه گری های مالی : ۹۱% از کل سرمایه گذاری های بورسی
سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
 • ۵۶% - واسطه گری های مالی
 • ۱۰% - بانک ها
 • ۲۸% - واسطه گری های مالی
 • ۶% - سایر

سرمايه گذاری های بورسی شركت به تفكيک شرکت

سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
 • ۵۰% - شرکت وصنعت
 • ۳۱% - شرکت وسبحان
 • ۹% - شرکت واعتبار
 • ۸% - سایر
 • ۱% - شرکت وجامی
 • ۱% - بانک خاور میانه
سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت و سرمایه گذاری سبحان: ۸۱% از کل سرمایه گذاری بورسی
سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
 • ۵۳% - سایر
 • ۲۵% - شرکت واعتبار
 • ۱۴% - فایرا
 • ۵% - بانک خاورمیانه
 • ۳% - شرکت وجامی

درصد تقسیم سود از سود کل شرکت اصلی

1397
1396
1395
1394

آخرین اطلاعیه ها

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی ۹۸/۰۳/۲۲

آگهي دعوت به مجمع عمومی عادي بطور فوق العاده شركت سرمايه گذاري اعتبار ایران(سهام عام) به شماره ثبت ۱۴۰۴۶ شناسه ملی ۱۰۱۰۰۵۲۸۸۶۰ بدینوسیله از کلیه صاحبان سهام شرکت یا نمایندگان قانونی آنها دعوت می نماید تا در جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده که رأس ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز چهارشنبه مورخ... ادامه مطلب