پیام هیئت مدیره

پیام هیئت مدیرهبه نام خدا
خداوند را شاکریم که به ما فرصت داد تا سالی دیگر توفیق و امکان فعالیت در عرصه اقتصادی و بازار سرمایه را داشته و تلاش کنیم تا برای ذینفعان این شرکت ارزش آفرین باشیم. ضمن عرض سلام و خیر مقدم به سهامداران محترم ، گزارش حاضر که خلاصه ای از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ و نتیجه تلاش مستمر و دلسوزانه همه همکاران گروه برای دستیابی به اهداف و استراتژی شرکت می باشد ، تقدیم می گردد.
در سال مالی مورد گزارش شاهد ظهور ویروس کووید ۱۹ و عالم گیر شدن بیماری کرونا بودیم . این موضوع که همچنان ادامه دارد در بعد انسانی با فوت بیش از یک و نیم میلیون نفر ( تا کنون ) موجب تاسف و تاثر همگانی گردید و در بعد اقتصادی نیز با تعطیلی بسیاری از کسب و کارها ، تاثیرات منفی عمیقی در اقتصاد جهانی داشته و باعث کوچک تر شدن اقتصاد کشورها شده است. به رقم کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن بازار سرمایه در ایران وضعیتی متفاوت داشت. در دوره مورد گزارش شاخص کل بورس ۴۲۸ درصد و شاخص صنعت سرمایه گذاریها ۴۵۴ درصد رشد داشته اند . این در حالی است که در ۴۰ روز پایانی سال مالی شرکت شاخص های بازار با افت شدیدی همراه بوده و به عنوان مثال می توان به افت ۲۳ درصدی شاخص سرمایه گذاریها اشاره داشت.
قیمت سهام وتوصا در این دوره و با در نظر گرفتن سود تقسیمی به میزان ۳۶۳ درصد رشد داشته است . اگر قیمت سهام در تاریخ تحریر این گزارش ( ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹ ) را درنظر بگیریم ، قیمت سهام ۴۴۷ درصد رشد داشته ادامه داشته و این درحالی است که شاخص صنعت سرمایه گذاریها در همین بازه زمانی ۴۰۸ درصد افزایش یافته است. شرکت گروه سرمایه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در سال مالی مورد گزارش ضمن مدیریت ریسکهای موجود در بازار پر التهاب بورس موفق شد افزایش چشمگیری در سودآوری و خالص ارزش دارائیهای شرکت نسبت به سال قبل داشته باشد . ازجمله اقدامات انجام شده در این دوره اتمام تعهدات شرکت در پرداخت اقساط خرید سهام شرکت سرمایه گذاری سبحان و شروع فعالانه فرآینده ورود شرکت سرمایه‌گذاری پایاتدبیر پارسا به فرابورس می باشد. همچنین از طریق شرکتهای تحت مدیریت گروه و به منظور تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاریها، ورود موثر به عرصه های مختلف سرمایه گذاری از جمله بازار طلا و اوراق بدهی ، سرمایه گذاریهای خطر پذیر ، سرمایه گذاری در دارائی های خصوصی (Private equity) صورت پذیرفته است . مشروح موارد فوق یا در گزارشات شرکتهای زیر مجموعه و یا در گزارش پیش رو حسب مورد ارائه شده است.
حفظ روند سودآوری برای سهامداران و ایجاد بازدهی مناسب برای همه ذینفعان بهمراه تلاش، همکاری و همدلی همه همکاران گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در اجرای این سیاست ها موفق و پاسخگوی اعتماد سهامدارن محترم شرکت باشیم.

هیئت‌مدیره
گروه سرمایه گذری توسعه صنعتی ایران ( سهامی عام)